your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

lanooz lanooz napisała o Prometheus

Prometheus was pretty, true, but the rest failed miserably. And the characters? They could've all died and I wouldn't even care.

lanooz lanooz napisała o Ze śmiercią jej do twarzy

Specyficznie odebrałam ten film oglądając go po raz pierwszy w wieku 6 lat. W zasadzie jak dziecko, które mało jeszcze w życiu widziało i nie wiedziało do końca co jest dziwne i surrealistyczne. Czystym okiem - film mnie zaczarował. Pewnie to sentyment w dużej mierze, ale wciąż.

8 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o Katyń

polska martyrologia mnie zaraz zabije.

2 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o Ilu miałaś facetów?

Chociaż zdarza mi się lubić do bólu przewidywalne, ale urocze komedie romantyczne, to to jednak nie było ani urocze, ani śmieszne ani romantyczne. I nie mogę patrzeć na Annę Faris. Szkoda mi tylko Chrisa Evansa.

2 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o Captain America: The First Avenger

though propably this isn't the greatest comic depiction, not even the good one perhaps, but I still cannot assess it objectively. I just like watching the old, classic superheroes from comics. And this one is definitely good *looking*. Can't wait for The Avengers.

6 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o All Over Me

uwielbiam ten rock'nrollowych klimat lat '80...

7 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o Nick i Norah

film z gatunku Juno, 500 days of summer, można by powiedzieć. Więc jak na hipsterski film przystało, dobry indie-alternatywny soundtrack i w ogóle oddanie tego nowojorskiego indie klimatu. pretensjonalnośc nie zabije.

7 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o The Joneses

o konsumpcyjnym życiu typowych rodzin z amerykańskich przedmieść, za którymi kryją się male i duze dramaty. Chwilami fabularnie przypomina American Beauty. Chociaż od połowy bardzo przewidywalny, to był to bardzo dobry, błyskotliwy film.

8 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o End of Evangelion

filmaster pomylił się o całe 8 ocen. rekord.

10 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o Dragonball: Ewolucja

ale chłam. I nie możliwe jest odrzucić anime kiedy tak mocno sie zakorzeniło. Jednak nawet gdyby tak zeskrobać resztki mojego obiektywizmu powiedziałabym to samo - ale chłam.

1 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o Sekretne życie pszczół

film nazbyt ckliwy jak na dzisiejsze cyniczne i harde czasy. Ładny obraz. Ale raaczej rzeczywiście dla kobiet.

7 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o Dolina iluzji

finisz rozczarowuje.

6 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o Złoty kompas

oceniłam tu też umiejętność planowania reżysera, który zrobił kompozycję otwartą (zajebiście otwartą) nie przewidując tego, że nie znajdą kasy na drugą część. W rezultacie nic z tego nie wyszło.

4 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o Grobowiec świetlików

najmocniejsze katharsis ever.

10 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o Incepcja

miałam nadzieję, że będzie dobre tak, że mi dupie urwie, brzydko mówiąc. niestety, nic tak bardzo nie zawodzi jak oczekiwania.

7 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o Wehikuł czasu

Chyba ktoś czytał Wellsa tylko do połowy.

4 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o 2012

Mam jakąś słabość do filmów katastroficznych. Te efekty specjalne, ta ludzka panika, te ludkie przemiany w obliczu tragedii, te łzy towarzyszące śmierci bohaterów albo powrotom bohaterów narodowych, to ludzkie poświęcenie, ten dramat. W 2012 tylko efekty były dobre. Oczekiwałam nieco (tylko nieco) bardziej oryginalnej historii, powodu do wielkiego końća świata. Kampania reklamowa zobowiązywała. Nie pokazano tragizmu ludzkości, nie było żadnego powdu do wzruszenia. A twarz Cusacka śmieszyła.

4 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o Boogie Nights

(^zizzfizzix:) Określenie "płytki" i "mało ambitny" użyłabym jako ostatnie do tego filmu. Nie pokazuje, tak jak oczekiwalam, magicznej przemiany bohaterów, tylko ich niekończący się tragizm. Ostatnia scena, gdzie twarz zostaje zasłonięta, dosadnie pokazana jest materialna, jedyna rzecz, którą bohater posiadał. Poza tym, jego życie było puste i nic nie warte. Chociaż samopoczucie mi trochę się obniżyło po tym filmie, to jednak przyznam, że dobry był.

8 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o Adventureland

Problemy wszystkich bohaterów ostatecznie nie zostały ani trochę rozwiązane, można powiedzeć, że się nawet trochę namnożyły. Jak sytuacja była na początku, tak jest na końcu gorzej. Ale czy to istotne...? Adventureland jako mikrospołeczność nauczyło bohaterów wiele rzeczy. Nieważne jak źle może być, ważne, że bohaterowie mają siebie. Film nie porusza żadnych większych kwestii chociaż ciągle nam takie wrażenie towarzyszy. Niezależny film a'la Juno i Garden State, bardz sympayczny i prawdziwy

7 gwiazdki

lanooz lanooz napisała o Odlot

szkoda, że film nie jest lepszy niż trailer. widocznie ważniejsze od dobrego filmu jest dobry trailer. Czyli najważniejsze jest zaciągnąć widza do kina, nawet jeżeli to znaczy wrzucić najlepsze momenty do traileru.

7 gwiazdki

pokaż więcej